ÇÖZÜM ORTAKLIĞI


Logo kendi ürünlerinin satış ve desteğini veren iş ortaklarını çeşitli unvanlarla sınıflandırıyor. LOGO ÇÖZÜM ORTAĞI ünvanı da bunlardan birisidir. Çözüm Ortaklığı kategorisinde yer alan iş ortakları Logo'nun geliştirdiği teknolojileri kullanarak, Logo ürünleri üzerinde kullanıcıların özel yazılım ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirebilirler.


Çözüm ortakları kategorisinde de yer alan şirketimiz LOGO'ya entegre birçok ürün geliştirmiş ve müşterilere değer katan çözümler üretmektedir.


Logo ile entegre çalışacak özel çözümleri hazırlamanın farklı yolları vardır.


Bağımsız Özel Yazılım


Özel bir yazılım hazırlanabilir ve veriler bu yazılımla Logo'nun veri tabanına harici olarak kaydedilebilir. Logo veri tabanına yapılan harici erişimler tüm verileri ve veri ilişkilerini tehlikeye sokmaktadır. Harici erişim veri bütünlüğünü tamamen bozabilir ve geri dönüşü olmayan kayıplara sebebiyet verebilir. Logo veri tabanı bütünlüğünü bozacağı için bu yöntem Logo'nun kesinlikle onaylamadığı bir yöntemdir.


Logo OBJECTS.DLL


Logo ürünlerinden herhangi birine kayıt eklendiğinde bir çok yerde yapılması gereken bağlantılar ve referans düzenlemeleri vardır. Programcının tüm güncelleme ve referans düzenleme işlemlerini yakalaması zordur. Bu düzenleme ve güncellemelerin programcı tarafından yapılması performans ve zaman kaybına yol açacağı gibi yapılacak küçük hatalar veri bütünlüğünü geri dönüşü olmayan bir tehlikenin içine sokacaktır. Ürünlerin yeni çıkan versiyonlarında yeni ve gerekli alanlar eklenmektedir. Her versiyonda bu alanların kontrol edilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.


Dışarıdan yapılacak veri girişlerinin Logo veri tabanına doğru ve kontrollü şekilde aktarılmasını sağlamak amacıyla Logo Objects (COM) ara birimini geliştirmiştir. Logo dışında özel bir yazılımdan verilenin Logo veri tabanına kendi kontrolü ile kaydedilmesini sağlamaktadır. Kayıt kendi kontrolünden geçtiği için veri tabanına hatalı/eksik kayıt girişi engellenir.


Logo Objects

Logo Object Designer


Logo'nun geliştirdiği güzel teknolojilerden biridir. Logo Objects Designer Logo ürünleri içerisinde özelleştirme yapabilme imkanı vermektedir. Ürün üzerinde yeni formlar tanımlayabilme, formların yapısını ve şeklini değiştirebilme, varolan formlara ek bilgi formları ekleyebilme olanağı veren IDE (Integrated Development Environment) entegrayon yazılımıdır.


Aşağıda Logo Object Designer ile hazırlanmış örneği görebilirsiniz.


Bu örnekte yeni stok kartı ekleyen personelin eklenen malzeme kartına doğru kodu vermesine yardımcı oluyoruz. Malzemeler 4 ana kategoriye ayrılmıştır. Personel eklenecek malzemenin ait olduğu kategorileri doğru seçitiğinde o grubun sıradaki numarasını yeni malzemeye atamaktadır.


LOD Ekran1
LOD Ekran2


Logo Ailesi Özel Yazılım Haberler Referanslar İnfo Yazılım
Ana Sayfa |
Telif Hakkı ve Markalar
İnfo Yazılım ve Bilgi İşlem Hizmetleri © 2019 Tüm Hakları Saklıdır
Reşatbey Mah. 62012 Sokak No 5 Kahraman Apt. Kat 2 Daire 3 Seyhan / Adana
Tlf/Faks :(322) 363 65 27